Używamy cookies - więcej

Logo-AP-Talent

szkolaodkrywcow-talentow

 

szkola z klasa

Projekt Era

Szkola z klasa1

Szkola bez przemocy

 

CUKIERKOWY MIKOŁAJ

mikolaj19.12.2013r. nasz Zespół Szkół Nr 5 odwiedził Szczególny Mikołaj. W towarzystwie dwóch uroczych aniołów odwiedzał uczniów w klasach, rozdawał cukierki i pocztówki z życzeniami świątecznymi przygotowane przez sekcję plastyczną SU. Uczniowie śpiewali kolędy z Mikołajem i aniołami. Zabawa była w prawdziwym świątecznym nastroju i „cukierkowym smaku”.
Dziewczyny z kl.3b – Martyna, Iga i Sandra – to Wam dziękujemy za to bardzo miłe wydarzenie w naszej szkole!!!

AKCJA „BOMBKA”

Bombka6 grudnia 2013r., podobnie jak w zeszłym, roku zorganizowaliśmy Akcję „BOMBKA”. Przynosiliśmy słodycze dla podopiecznych Fundacji „Pomóż Im” oraz bombki na szkolną choinkę. Tym razem największą ilość słodyczy przynieśli uczniowie kl. 1b naszego gimnazjum. W naszej akcji wzięli również udział uczniowie SP Nr 5, tam tytuł „BOMB(K)OWEJ KLASY” można przyznać klasie IV b. W nagrodę uczniowie mogli sobie wybrać jeden dzień bez pracy domowych. Dziękujemy za wsparcie Dzieci – podopiecznych Fundacji prowadzącej Białostockie Hospicjum dla Dzieci!

„ANDRZEJKI” INACZEJ

TortW tym roku całkiem inaczej świętowaliśmy „Andrzejki”. We czwartek (28.11.2013r.) zorganizowaliśmy kiermasz ciast. Słodkie wypieki zawsze nam pomagają w radosnym świętowaniu. Przeróżne smaki pozwoliły zachować dobry humor i dodać nam energii. Za rok pewnie powtórzymy smakowite świętowanie.

WYBORY DO RADY SU 2013

Wybory przeprowadziliśmy dnia 02.10. 2013r. W ich wyniku powstała nowa Rada Samorządu Uczniowskiego:
Przewodniczący: Adrian Śliwonik, kl.2a
Zastępcy: Karolina Mudryk, kl. 3b
Sekretarz: Daniel Kamiński, kl.3b                            
Skarbnik: Maksymilian Kowalewski, kl.2a
Członkowie: Dorian Węgrzynowski, kl.3c, Aleksandra Gorzelska, kl.1a, Marcin Milewski, kl.2b

Sekcja plastyczna: Natalia Kraszewska, kl.3b; Karolina Sokół, kl.1b; Paulina Huk, kl.1a

Sekcja  informacyjna: Adrian Śliwonik, kl.2a; Lilianna Smorszcewska, kl.2b; Iga Tomaszycka, kl.3b; Daniel Kamiński, kl.3a

Sekcja fotograficzna: Maksymilian Kowalewski, kl.1b, Karolina Mudryk,  kl.3b, Gabriela Podłaszczyk, kl. 2b

Sekcja  techniczna : Hubert Radziszewski, kl.3b; Maksymilian Klepacki, kl.3b; Aleksandra Gorzelska, kl.1a

„BYĆ KOBIETĄ…” 30.10. 2013

Był szczególny dzień dla Pań i Dziewcząt naszej szkoły

303 dzień roku

30 PAŹDZIERNIK

Zenobii, Edmunda, Przemysława

Nietypowe święta:  DZIEŃ SPÓDNICY
Czy słyszałeś w okolicy, że jest dzisiaj Dzień Spódnicy? Odkryj łydkę, pokaż nogi wszak to pomysł jest niedrogi. Zastąp swą spódnicą spodnie i wyglądaj dzisiaj modnie!

PIERWSZE SPOTKANIE GOSPODARZY

Rozpoczęliśmy nowy rok szkolny i przystąpiliśmy do pracy. Pierwsze spotkanie poświęciliśmy przypomnieniu zasad wyboru Rady SU oraz regulaminu „Zielonej Karty”. Spisaliśmy również propozycje działań, jakie chcemy realizować w naszym gimnazjum. Życzymy wszystkim owocnego roku szkolnego!

IV EDYCJA „PÓL NADZIEI”

zonkile10.10.2013r. w inauguracji tegorocznej Akcji „Pól Nadziei” nasze gimnazjum reprezentowała klasa 1b. Uczniowie wraz z wychowawczynią uczestniczyli w spotkaniu na Wydziale Nauk o Zdrowiu UMB, który w tym roku jest gospodarzem tegorocznej edycji. Gościem specjalnym inauguracji była Pani Marta Szuflicka – mama Kacpra, podopiecznego hospicjum domowego dla dzieci, która podzieliła się bardzo poruszającymi doświadczeniami na temat codziennego życia z dzieckiem hospicyjnym.

Tegoroczna kampania będzie przebiegać pod hasłem „Odkryjmy radość z dzielenia się”. 16.10.2013r. uczniowie klasy 1b zasadzili przed naszą szkołą przekazane przez Fundację „Pomóż Im” sadzonki żonkili. Na wiosnę znów pewnie wyrośnie piękne żonkilowe „Pole Nadziei”.

TYTUŁY I NAGRODY

paczkiKorzystając z okazji, że byliśmy wszyscy zebrani na apelu w 222. Rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja, przyznaliśmy poszczególnym klasom tytuły i wręczyliśmy dyplomy oraz nagrody wygrane w konkursach przygotowanych przez SU. Wręczyliśmy następujące nagrody:

Klasie 1a: „bombki kaloryczne”, czyli pączki. Uczniowie tej klasy lubią dzielić się z innymi, dlatego uważamy, że trzeba ich wzmacniać.

Klasie 3b: lizaki i puzzle 3D – Koloseum. Tym zestawem chcieliśmy podkreślić, że dzięki współpracy (puzzle) uczniowie tej klasy wygrali kolorowy konkurs (lizaki). Życzymy teraz owocnej pracy przy klasowej budowie Koloseum.

Uczennicy kl. 3a Magdalenie Murawskiej: książkę z przepisami kucharskimi, kosmetyczkę i naszyjnik – za bezkonkurencyjny wypiek, czyli ciasto czekoladowe.

Uczniom klasy 2a Łukaszowi Sawickiemu, Sebastianowi Sosnowskiemu i Tomaszowi Nimierowiczowi: książki z przepisami kucharskimi i batoniki, za przepyszne słodkości przygotowane na kiermasz z okazji „Tłustego Czwartku”.

RADA SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO PUBLICZNEGO GIMNAZJUM NR 19 SPORTOWEGO W BIAŁYMSTOKU PRZYZNAJE:

Czytaj więcej...