Używamy cookies - więcej

Logo-AP-Talent

szkolaodkrywcow-talentow

 

szkola z klasa

Projekt Era

Szkola z klasa1

Szkola bez przemocy

 

Podziękowanie z Polskiej Akcji Humanitarnej

PahW kwietniu otrzymaliśmy podziękowanie z PAH-u. Poprzez projekt edukacyjny "Świat bez głodu" nasza społeczność aktywnie włączyła się w działania Polskiej Akcji Humanitarnej. W ramach projektu zorganizowano działania edukacyjne (lekcje, wystawa, inscenizacja) oraz przeprowadzono zbiórkę pieniędzy poprzez sprzedaż gadżetów otrzymanych od PAH. Pozyskane w ten sposób środki zostały przekazane na pomoc głodującym w Afryce. Koordynatorkami akcji w szkole były panie Lidia Rode i Wiesława Kolosa.

Certyfikat Szkoła Przyjazna Żywieniu i Aktywności Fizycznej

szkola przyjazna zywieniuW listopadzie 2014 roku uzyskaliśmy certyfikat Szkoła Przyjazna Żywieniu i Aktywności Fizycznej.

Program „Zapobieganie nadwadze i otyłości oraz chorobom przewlekłym poprzez edukację społeczeństwa w zakresie żywienia i aktywności fizycznej” był realizowany w szkole w roku szkolnym 2013/2014. Zakładał promowanie zasad zdrowego stylu życia poprzez edukację i  praktyczne wdrażanie zasad prawidłowego żywienia i aktywności fizycznej. Założenia programu są kontynuowane w obecnym roku szkolnym.

Uzyskaliśmy certyfikat Dobrze zaPROJEKTowanej Szkoły 2015

projekt szalomW lutym 2015 roku za promowanie pracy metodą projektu oraz wspieranie młodzieży w podejmowaniu ambitnych wyzwań edukacyjnych gimnazjum otrzymało certyfikat Dobrze zaPROJEKTowana Szkoła 2015. Projekt  "Shalom na Kamiennej -  kultura i pieśni żydowskie naszych sąsiadów”, był realizowany w naszej szkole w roku szkolnym 2014/2015 przez uczennice klasy Ia pod kierunkiem pani Katarzyny Breczko. W trakcie półrocznych warsztatów uczennice poznały kulturę i historię społeczności żydowskiej przedwojennego Białegostoku. Otrzymaliśmy także List gratulacyjny od Pani Prezydentowej Anny Komorowskiej Opis projektu Blog projektu

V edycja projektu czytelniczego – 2014 roku - „Podlaskie spotkania z pisarzami”

Podlaskie spotkaniaPiąta edycja  projektu czytelniczego  pt.  „Podlaskie spotkania z pisarzami” była realizowana w Białymstoku, powiecie białostockim i województwie podlaskim w miesiącach sierpień – listopad 2014 roku.

W wojewódzkim konkursie czytelniczym „Czy znasz twórczość Kazimierza Szymeczki?” – Marcin Milewski zajął II miejsce, natomiast Sara Dziemiańczuk i Karolina Milewska otrzymały wyróżnienie.

Czytaj więcej...

Zagłosuj na nas w konkursie "Projekt z klasą"

projekt 002Projekt  "Shalom na Kamiennej -  kultura i pieśni żydowskie naszych sąsiadów”, jest realizowany w naszej szkole przez uczennice klasy Ia pod kierunkiem pani Katarzyny Breczko. W trakcie półrocznych warsztatów uczennice poznają kulturę i historię społeczności żydowskiej przedwojennego Białegostoku. Projekt został zgłoszony do ogólopolskiego konkursu, w którym można zdobyć nawet 4000 zł, pod warunkiem otrzymania największej liczby głosów internautów. Zachęcamy do głosowania na stronie konkursu "Projekt z klasą". Wszystkie działania w ramach projektu są na bieżąco opisywane na blogu http://szkolakamienna.blog.pl/

Projekt ,,Świat bez głodu"

glodW ramach realizacji zadań wynikających z projektu uczniowie klasy II b gimnazjum przygotowywali prezentacje, filmy dotyczące problemów związanych z wyżywieniem w krajach Południa i nadmiaru żywności w krajach Północy. Na podstawie zgromadzonych materiałów przygotowali i poprowadzili lekcje w klasach IV – VI SP 5 oraz PG19S. Uczniowie klas, w których przeprowadzono lekcje, wykonywali plakaty przedstawiające omawiane problemy. Z plakatów wykonano wystawę na korytarzu. Kolejnym działaniem była wystawa prezentująca charakterystyczne dla poszczególnych kontynentów i niektórych państw artykuły spożywcze. Uczniowie klasy II b gimnazjum zaprezentowali podział dóbr materialnych na poszczególnych kontynentach w przygotowanym przez siebie przedstawieniu.

Czytaj więcej...

Projekt ,,Świat bez głodu”

Projekt ,,Świat bez głodu” realizowany jest w ramach kampanii edukacyjnej PAH (Polskiej Akcji humanitarnej).
Cele projektu:
- poznanie zasobów żywieniowych świata i ich rozmieszczenia
- zrozumienie pojęcia głodu i jego przyczyn
- zrozumienie powiazań głodu z innymi problemami globalnymi
- poznanie warunków życia w Somalii
- niesienie pomocy potrzebującym
Więcej informacji na stronie www.pah.org.pl/kampanieedukacyjne

Koordynatorzy: W. Kolosa i L. Rode