Używamy cookies - więcej

Logo-AP-Talent

szkolaodkrywcow-talentow

 

szkola z klasa

Projekt Era

Szkola z klasa1

Szkola bez przemocy

 

VII Otwarty Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół Nr 5 w Białymstoku

Turniej szachowyDn. 28.01.2017 w naszej szkole rozegrany został „VII Otwarty Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół Nr 5 w Białymstoku”. Pierwsze miejsce i okazały Puchar Dyrektora Szkoły wywalczył dwunastoletni Michał Szydło (6pkt), który przegrał tylko jedną partię z uczennicą SP 5 – Małgosią Dylnicką. Drugie miejsce należało do Wiktora Fronczyka (5,5 pkt), zaś trzecie do Krzysia Ciszewskiego (5,5 pkt), który w zeszłym roku również zajął trzecie miejsce na podium.

Organizatorami zawodów byli nauczyciele Zespołu Szkół Nr 5 – p. Czesław Spisak (sędzia główny turnieju), p. Marzena Kurnicka, p. Magdalena Kundzicz, a także „Kuźnia Talentów” Centrum Kreatywnego Rozwoju Dzieci i Młodzieży w Białymstoku. Rozgrywki przeprowadzono systemem szwajcarskim na dystansie siedmiu rund, przy czym tempo gry wynosiło po 10 minut na całą partię i dodatkowo po 5 sekund na każdy ruch od początku partii. W sumie 28 dziewcząt i chłopców w wieku od 5 do 12 lat reprezentowało kluby szachowe oraz placówki szkolne i przedszkolne z całego miasta, a także po raz pierwszy mieliśmy gościa z Grodna – jedenastoletniego Aleksandra Samoilo. Najmłodszą szachistką turnieju była Maja Wojtacha ze Szkółki Szachowej, która otrzymała nagrodę specjalną - drugi puchar od Dyrektora Zespołu Szkół Nr 5 w Białymstoku.

Szkołę Podstawową Nr 5 w Białymstoku wspaniale reprezentowali: Małgosia Dylnicka, Gabrysia Spisak, Adrianna Staniewicz, Julian Kotowski, Jakub Spisak, Bartosz Trochimczuk.  Link z wynikami
Podczas turnieju panowała przyjazna, wręcz rodzinna atmosfera, którą uprzyjemniały ciasteczka i ciepłe napoje przygotowane przez organizatorów. Na koniec wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody. Pani Marzena Kurnicka  pogratulowała wszystkim uczestnikom walecznej postawy, zdobytych medali, dyplomów i nagród, a także zaprosiła do odwiedzania naszej szkoły i uczestnictwa w innych imprezach organizowanych przez nauczycieli z Zespołu Szkół Nr 5 w Białymstoku.
Galeria